Jak ustawić autowyłączanie w AIMP

Jak ustawić autowyłączanie w AIMP

Print
User Rating: / 33
PoorBest 

W tym poradniku opiszę jak ustawić autowyłączanie AIMP lub budzenie o danej porze.

 

Na początku klikamy w ikonkę zegara w naszym odtwarzaczu (tak jak na obrazku) nr 1.Teraz robimy dokładnie tak jak na obrazku powyżej czyli, zaznaczamy AUTOWYŁĄCZANIE (2) Teraz ustawiamy sobie rodzaj wyłączenia domyślnie jest to "wyłącz komputer" możemy jednak to zmienić rozwijając to menu (3).  Do wyboru mamy jeszcze takie opcje jak - "wejdz w stan uśpienia" - "Zamknij AIMP" - "Zatrzymaj odtwarzanie".  Kolejna zakładka nr 4 pozwala nam na ustawienie metody wyłączenia, domyślnie "w oparciu o czas" , który podamy. Ale mamy także inne możliwości takie jak: "Na końcu listy odtwarzania" - "Na końcu kolejki" -  "Na końcu ścieżki".

Poniżej mamy kolejną opcje wyboru -> "O określonej godzinie" Jak nazwa wskazuje player wyłączy komputer o godzinie podanej przez nas w okienku "czas".
Lub możemy zaznaczyć opcję "Po upłynięciu określonego czasu" - ta opcja pozwala wprowadzić nam limit czasu po którym player wyłączy komputer np player ma grać 2h.
To tyle jeśli chodzi o autowyłączanie.

Istnieje także inna opcja dla śpichów :) "Budzik"  zaznaczona nr 5. Po zaznaczeniu tej opcji możemy ustawić o jakiej godzinie odtwarzacz ma nas obudzić. W opcjach możemy wybrać czy ma nas obudzić jedna piosenka "Odtwórz plik" lub możemy wybrać "Odtwórz listę" dzięki tej opcji będziemy mogli wybrać piosenkę z naszej playlisty.

Na końcu klikamy "Zastosuj" i nie musimy się obawiać, że zaśniemy a muzyka będzie dalej grać. Nie musimy się także bać, że prześpimy jakieś ważne spotkanie.