[Poradnik]Jak zmieniać skórki w AIMP2 i AIMP3

[Poradnik]Jak zmieniać skórki w AIMP2 i AIMP3

Print
User Rating: / 66
PoorBest 

W tym poradniku opiszę jak zainstalować nowe skórki do Naszego odtwarzacza w wersji AIMP2 i AIMP3.

 

 Wchodzimy do downloadu w kategorię "Skórki".
Wyszukujemy skórkę, która nam się podoba w naszym przykładzie jest to skórka "Dark night" i klikamy pobierz.
Jeżeli używasz przeglądarki Firefox wyskoczy to samo okienko jak powyżej. W każdej innej przeglądarce wyskoczy podobne. Zapisujemy plik jak widać jest on spakowany (większość skórek jest spakowana). Zatem trzeba je wypakować.W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na spakowaną skórkę i używamy opcji "wypakuj tutaj" lub "wypakuj do..."


Otrzymujemy taki plik, jeżeli mamy włączoną opcje "Skojarzenia plików" zobaczymy ikonkę AIMP'a to znaczy, że możemy w nią kliknąć i program automatycznie doda naszą skórkę do swojego katalogu skórek.

http://i36.tinypic.com/2uo1emr.jpg

Wyświetli nam się takie okienko jak widzimy nasza skórka jest już dodana do katalogu. Teraz wystarczy klikąć "zastosuj" i gotowe.
Jeżeli jednak nie mamy włączonego skojarzenia plików są 2 opcje albo włączyć skojarzenia lub skopiować plik do folderu ze skórkami.

Jak włączyć skojarzenia plików opisaliśmy tutaj.

Jeżeli jednak nie chcemy skojarzać plików wystarczy wejść do katalogu gdzie zainstalowany jest AIMP, domyślnie jest to C:\Program Files\AIMP2 lub AIMP3\Skins i skopiować pobrany i wypakowany plik. A następnie wejść w ustawienia skórek i wybrać pobraną skórkę.


W AIMP3 autorzy jeszcze bardziej uprościli proces instalacji skórek. Wystarczy wejść w -> Preferencje - > Interfejs - > Skórki - > Kliknąć przeglądaj i wybrać pobraną i wypakowaną skórkę.Mam nadzieję, że ten poradnik ułatwi wam instalację skórek w AIMP'ie.