AIMP3 @ Diamond Sound PC

AIMP3 @ Diamond Sound PC

E-mail Print
User Rating: / 50
PoorBest 

AIMP3 @ Diamond Sound PC

AIMP rewelacyjnie sprawdził się w naszych audiofilskich testach systemów operacyjnych Microsoft (XP; 7; 8) na Diamond Sound PC. Przy tej okazji sprawdziliśmy również AIMP na procesorze X-fi z Creative Labs, gdzie zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni. Rezultaty dla AIMP były tak rewelacyjne, że dla pewności sprawdziliśmy go na starszej maszynie, która została zmodyfikowana dla potrzeb najlepszej możliwej jakości dźwięku w wideokonferencjach ISDN na Windows XP z kartą Sound Blaster Audigy oraz z wbudowanym na płycie głównej procesorem SIS. W naszych testach nowsze podzespoły dały oczywiście lepszą jakość dźwięku, ale ponieważ AIMP bezbłędnie ustawiał się z tymi starszymi, możemy być pewni, że program jest rzetelnie napisany, a rezultaty testów nie są przypadkowe.

Diamnod Sound PC to komputer z analogowym szlifem dla potrzeb muzyki. Powstał w efekcie prac z odsłuchem dla systemów widokonferencyjnych i projektów w Sopocie i Sztokholmie z komputerową obróbką demo dla muzyków. By w pełni skorzystać z możliwości krystalicznie czystego zapisu cyfrowego niezbędny okazał się "analogowy szlif PC". Właściwy wybór i jakość podzespołów pozwala nam stosować wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnego sprzętu audio-wizyjnego, by zaadaptować najlepsze rozwiązania systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atutu PC, czyli ich otwartą strukturę. Jedną z takich zalet jest możliwość korzystania z oprogramowania AIMP.

 

 

Wersja podstawowa to specjalnie zmodyfikowana obudowa w której montujemy odpowiednio spasowany kompletny komputer z procesorem dźwięku na płycie głównej i sugerujemy również takie rozwiązanie dla układu grafiki. Zamontowane w obudowie złocone złącza RCA (chinch) zapewniają właściwe połączenie z dobrej klasy sprzętem audio. Stabilnie zamontowany napęd DVD może odtwarzać płyty CD przez AIMP z lepszą jakością niż ekskluzywne odtwarzacze oferowane w salonach RTV.

Każdy Diamnod Sound PC dostarczany jest na indywidualne zamówienie, zarówno w wersji podstawowej jak i rozszerzonej, skonfigurowanej jako:

Audiophile Music Server - archiwizuje i odtwarza muzykę z najlepszą jakością z analogowych źródeł, by audiofil z ekskluzywnym sprzętem domowym mógł częściej słuchać bezproblemowo swojej kolekcji płyt z cyfrowego archiwum oraz dowolnie kopiować utwory na iPod lub na CD z korektą odtwarzania w samochodzie.

  • Master to wersja dla aktywnie zajmujących się muzyką, którą inspiruje duch legendarnego wzmacniacza NAD, a z AIMP może optymalnie korzystać ze stabilnej obsługi kodeków audio.
  • Master to model z szeroką gamą możliwości multimedialnych i jest zainspirowany konstrukcjami, które Marantz oferował kiedyś melomanom, a teraz będą oni z pewnością zainteresowani korzystaniem w AIMP z możliwości rewelacyjnej konwersji plików audio.
  • Reference ma dodatkową obudowę, by zapewnić w komputerze jeszcze wyższą jakość dźwięku dla podłączenia z ekskluzywnym sprzętem audio oraz atrakcyjny wygląd. W Sopocie możemy już dostarczyć na wymiar obudowy drewniane, a w Sztokholmie trwają nadal prace z innymi materiałami, by stworzyć konkretną ofertę dla odbiorców

Brodcasted Music PC Reciver - stworzony jest dla najlepszego możliwego odbioru na dobrym sprzęcie domowym muzyki na żywo, która transmitowana jest przez Internet.

Bar PA Music Server - niezawodnie odtwarza dla gości nierozcieńczoną muzykę. Oferujemy dla stałych instalacji nagłośnienia w klubach, barach itd. również aktywne kolumny Box Elektronics. AIMP poza dobra jakością dźwięku ma tutaj bardzo przydatne możliwości ustawiania list odtwarzania, łącznie z własną edycją tagów, które ułatwiają wyszukiwanie utworu.

Disc Jockey PA Music Server - ma unikalne możliwość zgrania kolekcji swoich płyt na sprzęcie Hi- End i prezentowania jej w pełnej krasie z profesjonalnym nagłośnieniu PA. Nowej generacji didżejom korzystającym z tej możliwości polecamy odtwarzanie muzyki dla swoich gości przez rewelacyjne kolumny aktywne Box Eletronic z neodymowymi elemantami głośnikowymi SICA.