Wtyczki z Winampa działają w AIMP!

Wtyczki z Winampa działają w AIMP!

Print
User Rating: / 62
PoorBest 

Jeśli nadal ktoś z was ma opory wobec Aimpa to informujemy.
Oficjalna strona internetowa zawiera kilka wtyczek i skórek, które można dodać do odtwarzacza ale jedną cechą, która wyróżnia odtwarzacz wśród innych jest zgodność wielu wtyczek pod Winampa.
Obrazek

Szybkie badania wykazały, że możliwe jest dodawanie pluginów Winampa również do AIMP. Trzema najpopularniejszymi były : Minilyrics, DFX i Ozon.


Zasady są w zasadzie takie same jak dla wszystkich innych wtyczek:

# Pobierz wtyczkę do komputera.

# Wypakuj wtyczkę lub zainstaluj do określonego folderu. Wszystkich trzech wtyczek można używać bez zainstalowanego Winampa. Niektóre z nich mogą wymagać Winamp though.

# Przejdź do katalogu, w którym pliki zostały wypakowane / zainstalowane.

# Zazwyczaj wystarczy skopiować wtyczki dll do katalogu AIMP2/plugins. W przypadku DFX to dsp_dfx.dll dla Ozon jest dsp_iZOzoneFree.dll gdy Minilyrics wymaga dwóch: gen_MiniLyrics.dll i MiniLyrics.dll

W razie wątpliwości skopiować wszystkie pliki do katalogu. AIMP poinformuje Cię, jeśli coś czegoś brakuje do aktywacji wtyczki. Oto jak to zrobić:

Obrazek

Kliknięcie na w lewą górną ikonę spowoduje wyświetlenie menu. Wybór wtyczek z tego menu otworzy AIMP Plugin Manager, który wyświetla wszystkie załadowane (czyli aktywne) oraz załadowane wtyczki.


Obrazek

Nowe wtyczki, które zostały umieszczone w folderze wtyczek można aktywować poprzez wybranie ich z lewej strony kliknij i klikając Załaduj. Jeśli coś będzie nie tak wyświetli się komunikat o błędzie. Jeśli plik DLL został źle przeniesiony do katalogu, wtyczki nie będą pokazywane.

Niektóre wtyczki, takie jak DSP wymagają aktywacji w opcji AIMP. Obrazek

 


Nie wszystkie rodzaje wtyczek będą działały, ale większość z pewnością tak. Jest to tylko kwestia chęci i prób.

Przesłał: djhans
Edycja: speed89

Oryginalny artykuł na forum w kategorii wtyczki.