Jak nagrywać radio internetowe za pomocą AIMP'a

Jak nagrywać radio internetowe za pomocą AIMP'a

Print
User Rating: / 123
PoorBest 

Pierwszym krokiem jest znalezienie internetowej stacji. Katalog Shoutcast powinien posiadać coś dla każdego użytkownika na świecie. Kliknij w Tune In powinien załadować się strumień w AIMP2, jeżeli jest skonfigurowany tak, aby odtworzyć listę odtwarzania plików z Internetu radiowego. Aby cała operacja przebiegła pomyślnie musimy ustawić nasz odtwarzacz jako domyślny program do muzyki a także przypisać mu wszystkie pliki muzyczne. Zapisujemy naszą stację jako plik muzyczny na dysku twardym (przeważnie pliki radiowe mają końcówkę .pls)

 

aimp record internet radio

Musisz wybrać folder, w który ma zapisywać się dana stacja radiowa. Drugą opcją jest  format plików do nagrań muzycznych. Domyślnie jest to wave, który zajmuje dużo miejsca na dysku twardym. Lepszym rozwiązaniem byłoby, aby wybrać jako format mp3. Jakość 192 lub 256 Kbit powinna być wystarczająca. Innymi opcjami do wyboru są ogg lub Flac.

aimp record radio

Ustawienia zostały wprowadzone nadszedł czas, aby rozpocząć nagrywanie. Opcja "Nagrywanie" jest dostępna tylko w głównym oknie odtwarzacza, w zminimalizowanym oknie nie ma tej opcji. Możesz rozpocząć nagrywanie, klikając na Radio Cap po lewej stronie odtwarzacza. Migający tekst wskazuje, że muzyka jest nagrywana.

Użytkownicy, którzy chcieliby, nagrywać więcej stacji w tym samym czasie powinni sprawdzić program Streamripper.

źródło: ghacks.net
Tłumaczenie: speed89