AIMP historia programu cz 2

AIMP historia programu cz 2

Drukuj

Historia Część 2

Szczerze mówiąc, początkowo nie planowałem, aby porozmawiać o rozwoju niniejszego projektu - Classic AIMP. No cóż, skoro już zacząłem to opowiem o reszcie.

Zacznę trochę daleko, co było warte więcej do powiedzenia po raz ostatni, ale z jakiegoś powodu całkowicie zapomniałam o tym. Jednym z pierwszych osiągnięć było opublikowanie AIMP MMC w Gambling czasopisma ( czerwiec 2005 ) jako program-zwycięzca pracy czytelników. Zabawne było to, że dowiedziałem się o tym gdzieś miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży pisma, i przez przypadek - jeden z użytkowników (o ile pamiętam), zapytał: "Czy jestem zadowolony z nagrody?". Jak się okazało, to oparła się płyta z grą "Cold Fear". Pisałem kilka razy do redakcji, ale moje listy pozostały bez odpowiedzi. Krótko mówiąc, zabawka nigdy nie miałem. :-)

Po tygodniu lub dwóch od wydania aktualizacji, I monitoruje opinie na temat nowej wersji do zasobów osób trzecich. Pewnego dnia natknąłem się na komentarz w niektórych zagranicznych katalogu. Brzmiało to tak: "Pobierz nie polecam, które wyglądają, co najmniej na oficjalny adres strony internetowej programu, nie jest poważne, tylko ktoś inny dziwny pracy." Dotknąłem go do głębi duszy - co to za różnica, który jest gospodarzem projektu? Czy można ocenić program tylko na jednym w miejscu? Wydaje się możliwe ... By the way, AIMP-witryny, a następnie przechowywane na Narod.ru .

Jakiś czas po opublikowaniu graczy, napisałem Gleb Markowa, z propozycją umieszczenia projektu na swój serwer w zamian za reklamę jego dziennika w sieci Web O-okno. Zgodziłem się - tak projekt przeniesiony do http://aimp.game-man.ru . Niestety, magazyn trwały nie długo (około roku - został wydany tylko dziewięć pokoi), a następnie wyłącz ... I został poproszony o przeniesienie kilku dni wszystkie moje pliki do innego hosta, następnie gra-man.ru przestał odpowiadać. AIMP została podjęta pod skrzydła innego magazynu - http://theironfort.ru .Obecność na "nowe" miejsca nie był wysoki, ale to jest naturalne, nieskręcona za rok nazwę.Strony właśnie minęło, nawet nie umieścić przekierowanie na nowy hosting ... my trwało zbyt długo nie - aż do finałowej piątki rozwinęła AIMP MMC ... nie, nie było zamknięcia magazynu, jak ostatnim razem. Uzgodniono, że projekt wymaga jeszcze strony internetowej, hosting, tak że nikt nie może zależeć. Tak więc narodziny nowej gałęzi - AIMP Classic - projekt faktycznie rozpoczął drogę od zera. Od dawnych społeczności prawie nic nie pozostało - było tylko kilka testerów.

 

AIMP (aka AIMP Classic)

Pierwsza wersja nowego oddziału, klasycznej wersji, był v1.52 - numer "52" została podjęta z pięciu AIMP MMC, najnowszej wersji która była 5.27 Beta.

AIMP Classic

AIMP Classic


Klasyczna wersja zaczęła powoli ewoluować - forum zaczęło się ożywiać, zaczęły się pojawiać tłumaczenia na inne języki. W procesie usuwania błędów w pierwszej wersji po raz kolejny przeprojektowano wygląd programu:

 

AIMP Slassic 1,54 (Autor: gronostajem)

Gdzieś w tym czasie nie było pierwszy własny pokrycia dla gracza. Było to wielkie zwycięstwo!Jednak, aby zrealizować wszystkie nasze plany na jej twarzy musiałem zmienić niektóre skóry ...

Greeney (Siergiej Kopylov)

SkinEditor tamtych czasach

Do czasu wydania wersji beta 1.54, wydany listopadowym wydaniu czasopisma Gambling, która po raz kolejny świeciły AIMP, choć w wersji nieco przestarzałej - 1.52 beta 4. 3 dni po tym numerze z 27 października, otrzymałem list w mailu od Sergey Rumin z propozycją: pomoc w projektowaniu na potrzeby projektu. Rozpocząłem pracę ...

W tym czasie pojawiła się na forum osoby bardzo aktywne i ciekawe. Pamiętam, że codziennie rano byłem głupi, aby przejść do tego samego forum, bo tam czekał na następny wykaz błędów, wiele uwag na temat funkcjonalności, itd. Jest zgasić - Jestem z dnia na dzień zaangażowany w poprawianie błędów, a następnie nie miałem czasu. Oczywiście, strumień nie jest nieskończona, wkrótce stał się znacznie skromniejsze - można zrobić coś innego. Zgadłeś, jak sama nazwa tego człowieka? =) Timur Faizullin aka Svobodniy! On jest jedynym, który uczestniczy w projekcie niemal od jego powstania do dnia dzisiejszego (nie licząc mnie, oczywiście).

05 grudnia 2006 projekt ma swoją nową twarz, ale v1.55 - pierwsze wydanie klasycznego-oddział projektu:

AIMPa Design: Przed i Po

Nowy styl nazywa się "Chameleon".

Svobodniy zaangażowanych w publikacji recenzję wersji forum, jak zaczęła promować produkt dla mas. Oczywiście, publikacje zostały dokonane wobec niego, ale przede wszystkim przez użytkowników, którzy lubią programu, tj. nie oficjalnie, że tak powiem. Przed Timur osobiście opublikowane programu, lecz tylko w katalogach oprogramowania.

Dokładnie miesiąc później, 05 stycznia 2007, doszło do kolejnej wersji beta - v1.71, w większości nic nie część należności od poprzedniej wersji, to nie jest inaczej. Wydanie odbyła się 5 czerwca 2007 r. i miał kilka v1.77. W tym dniu, projekt ponownie, "pęknięty", ale tylko pod względem kodu - kod oddziału był v1.xx otsazhen - zaczęła się rozwijać AIMP2. Chociaż zaprojektowane AIMP2, przyszedł kilka poprawek do 1.77, więc ostateczna wersja została 1.77.9, wydany 19 czerwca 2007.

 

AIMP2 (aka AIMP v2)

Siergiej Rumin w tym czasie rozwijał styl projektu, o nazwie Euphoria, minęło około pół roku.Nawiasem mówiąc, "Chameleon", mimo że był bardzo dobrej jakości, ale został w pośpiechu. Że "Euphoria" powinno stać się oficjalnymi projektami.

Nie dzielimy się, że będzie nowym AIMP2, jedyną rzeczą, która była znana wszystkim - wydana wersja beta, to było planowane, aby urodziny projektu - 8mu sierpnia. Blisko północy, 7 sierpnia, forum zgromadziło wiele osób, wszyscy spodziewali się "cudu", i "cud" się stał w pierwszych sekundach nowy dzień zakończyliśmy w miejscu do aktualizacji zawartości - zmienił wszystko: silnik strony, projektowanie stron internetowych i forum i oczywiście, był dostępny do pobrania nowa wersja AIMP 2.0 Beta 1.

Nowa konstrukcja odtwarzacza (Autor: Sergey Riumin)

Nowy wygląd strony (Autor: Sergey Riumin)

Pierwsze 10 minut wszystko było dobrze, to po prostu spadł strony =). Nowy CMS (nazwy nie powiem) był jeszcze zbyt ciężki + wszystkie kiwali nowych Bethke - ładuje strony nie mógł się oprzeć. By the way, potem mieliśmy regularne hosting, nawet serwer wirtualny, i nie było dystrybucji lustro, więc nic dziwnego, że strona w takiej chwili, po prostu "padła". W tym samym Betka pompowanych nie gorzej, była strasznie mokro - I znowu się wciągnąć w błąd.

Z głównych innowacji AIMP v2 obejmują:

 • Nowy silnik skóry
 • Nowy projekt
 • Audio Library
 • Wsparcie dla CUE arkuszy
 • Możliwość odłączenia od głównego okna listy odtwarzania, rozmiar w poziomie, dołącz do granic ekranu
 • Nowy styl odtwarzania - wyświetla informacje o pliku na dwie linie, podział na grupy
 • Możliwość zmiany systemu ikon dla skojarzenia plików
 • Wsparcie dla Unicode (Było trochę później, w v2.05 Beta)
 • Wyświetlanie okładek albumów w formatach JPG, BMP, PNG, TIFF (Było trochę później, w v2.08 Beta)
 • 11 sierpnia 2007 ICQ napisał do mnie w ciekawy człowiek, oskarżył mnie, że ukradł niektóre z jego pomysłów w zakresie funkcjonalności i sprzedawała je w właśnie wydała AIMP2. Jak się później okazało, zarzuty były bezpodstawne, ponieważ ani pomysłów, ani ich wykonania nigdzie wcześniej nie były publikowane. W ten sposób rozpoczęła się moja pierwsza znajomość z Play Ipple. By the way, ich koncepcja interfejsu rzeczywiście był wyjątkowy i interesujący, szczerze mi się podobało.

  Po pierwszym Odtwórz Ipple Bethke było cicho, nadal stopniowo demontować błędów - nic nowego w formie pisemnej, rozwój utknęły w martwym punkcie ... ale nie na długo na początku 2008 roku ukazał się ich drugi beta swoich programów! Oh, to było wspaniałe! Oni naprawdę nie zachęciły mnie do napisania czegoś nowego, ciekawe i zabawne! Dał potężny impuls! W ciągu świąt Bożego Narodzenia, badam nagromadzonych błędów w ciągu sześciu miesięcy - na czele za zwolnienie zwolnienia drugiej wersji. Już wydany 15.03.2008 AIMP v2.11. Rozwój AIMP v2.5 ...

  Projektowanie stron tylko nieznacznie zmienione:

  Aktualizacja projektu witryny (Autor: Sergey Riumin)

  Pierwszy montaż AIMP wersji 2.50 została wydana 10 października 2008. Nacisk położono na poszerzenie funkcjonalności już istniejących. Wydanie zaplanowano na połowę grudnia. 15 th przybył następnego zespołu, który stał się prawomocny zgodnie z v2.5x wątku, ale ze względu na irytujące błędy w dwa tygodnie, tylko do nowego roku, poprawka została wydana.

  Siergiej Riumin po cichu zaczął wycofywać się z projektu - stał się mniej pojawiającą osobą na forum nie uczestniczył w dyskusjach na temat rozwoju projektu. Jednak nadal wspierał projektowanie - zgodnie z naszymi potrzebami poprawione / gotowego interfejsu programu, itp. W zasadzie nic dziwnego, o tym ... Z mojego doświadczenia wynika, wysycha entuzjazm się dość szybko - zwłaszcza jeśli jest praca, rodzina ... Ciężko pracowałem jako cholernie :-) . W mojej pamięci tak wielu ludzi przychodzili i odchodzili z projektu, proces ten jest stały i jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek skończy.

  W grudniu 2008 zacząłem pierwsze badania do projektowania własnych dźwięków silnika (nie będzie mi powiedzieć - może przeczytać o tym tutaj Początkowo zamierzałem napisać i przedstawić kolejną wersję konta, jednak ze względu na pomysł problemów musiało zostać przełożone. później. Od kiedy zaczął mówić o silnik ... pamiętać interesujący fakt, myślałem o jego własny silnik jeszcze na początku rozwoju AIMP MMC, ale nie mam wystarczającej wiedzy banalne. I dopiero teraz, w drugiej próbie, coś zaczęło odbierać ...

  Tak więc, w sumie przerobienie programu musiało zostać przełożone na później. Tak zrodziły się"przejściowe" wersje - AIMP v2.6, pierwsza beta, którą udało się 09.04.2009. Wydania ukaże się następne urodziny projektu - 8 sierpnia, a następnie skupienie  się na przetwarzaniu całego kodu, a następnie włączenie własnych dźwięków silnika. W planie było coś zaplanowane ... ale okazało się, jak zawsze - mniej lub bardziej stabilna wersja została wydana dopiero w grudniu 2009!Aktualizacje jak okazało się już w całym 2010 r. - jeszcze przed pierwszym AIMP3 beta.

  PS

  AIMP dziś obchodzi urodziny, korzystając z tej chwili, chciałbym podziękować wszystkim, którzy kiedykolwiek uczestniczyli lub uczestniczą w tej chwili w życiu i rozwoju projektu!Specjalne podziękowania chciałbym przekazać:
  1) Giesmo o pomoc z domeny i hosting, jeśli nie on, kto wie, pod którego skrzydła się schronimy teraz hosta?
  2), Timur, natchnienie w celu podniesienia jakości i przydatności
  3) Seryoga Riumin, pierwszy profesjonalnie wykonany przez "twarzą" projektu
  4) Wszystkie dzieci, które są obecnie zaangażowane w rozwój AIMP3 i raportowanie błędów!

   

  źródło: 
  http://www.aimp.ru/blogs/?p=154

  Tłumaczenie przy pomocy Google Translate: speed89