Domowy serwer muzyki na gwiazdkę !?

Domowy serwer muzyki na gwiazdkę !?

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 70
SłabyŚwietny 

Spraw sobie analogowo oszlifowany PC i poznaj w pełnym wymiarze zalety AIMP3

Jeżeli zarejestrowałeś się na form aimp.com.pl, to do 15 grudnia 2012 r. możesz za jedyne 120 zł kupić testową wersję adaptera Intel HD Audio > Chinc do samodzielnego montażu i skorzystać z oferty Microsoft na aktualizację do Windows 8 za 125 zł. Ilość adapterów jest ograniczona. Na rynek skandynawski przygotowana została partia adapterów i trzeba w praktyce sprawdzić, jakie mogą być problemy przy ich samodzielnym montażu. Forum aimp.com.pl jest idealnym miejscem na wymianę doświadczeń. AIMP zapewnia najlepszy odsłuch, a Skandynawowie nie uruchomili jeszcze dla niego własnego forum. Cena adaptera na rynku skandynawskim oszacowana jest na 75 $ i najprawdopodobniej jeszcze wzrośnie.

Samodzielne zamontowanie adaptera jest z założenia proste, co jest właśnie testowane w praktyce i jeżeli jesteś zainteresowany zgłoś się mailowo pod: soundpc (małpa) aimp.com.pl

Możesz także zamówić nowy PC w dowolnej konfiguracji, który będzie dostarczony do Ciebie przez kuriera lub do odebrania w sopockim salonie komputerowym Diamond. Do ceny zamówionych przez Ciebie podzespołów PC doliczone zostanie 250 zł za analogowe oszlifowanie komputera w wersji podstawowej z jednym wyjściem chinch. Uregulowanie płatności za cały komputer jest warunkiem zrealizowania Twojego zamówienia i zapewnia Tobie jednocześnie najkorzystniejszą cenę podzespołów.

Twój używany komputer ze złączem Intel HD Audio na płycie głównej lub na karcie dźwiękowej możesz również przesłać do zmodyfikowania w salonie komputerowym w Sopocie. Zmodyfikowany PC odesłany zostanie kurierem. Koszt zamontowania adaptera i oszacowania potrzeb innych modyfikacji to 300 zł. Sugerowane modyfikacje wykonywane są wyłącznie w uzgodnieniu z Tobą. Cena zmiany systemu operacyjnego Windows zgodnie z warunkami oferty Microsoft.

Sam zdecyduj z której możliwości chcesz skorzystać i ile wpłacisz później na konto AIMP.

W adapterze zawartych jest kilka kluczowych modyfikacji dla analogowego oszlifowania PC na potrzeby domowych serwerów muzyki. Są w nim elementy nawiązujące do rozwiązań legendarnej firmy Opus3, która wydała wiele audiofilskich płyt i oferowała jedne z najlepszych kolumn. Te elementy zostały na potrzeby adaptera głębiej opracowane pod względem właściwości magnetytowych i izotopowych. Sprawdziły się one rewelacyjnie w wielu niezależnych testach audiofilskich pod Windows XP, 7 i 8 oraz z różnym sprzętem i oprogramowaniem. Znajdują również zastosowanie w instalacjach dla ekskluzywnych barów i dla nowoczesnych didżejów, czy w audiofilskim odbiorniku stacji internetowych do podłączenie ze sprzętem Hi-Fi.

Obecnie najlepsze rezultaty przy zakupie nowego PC na Twój domowy serwer muzyki w wersji podstawowej zapewniają konfiguracje na płycie głównej z procesorem Realtek pracującej pod systemem Windwos 8 i AIMP3 jako jedyną aplikacją. Warto zainwestować w płytę z ośmiowarstwowego laminatu i podwójną grubością ścieżek, która ma tranzystory z rodziny Lower RDS (ON) MOSFET, ekranowane cewki z rdzeniem ferrytowym i aluminiowo-polimerowe kondensatory. W Twoim komputerze do modyfikacji poza adapterem i np. dodatkowym dyskiem na muzykę najkorzystniej jest zainstalować również nowa wersję Windows wyłącznie z AIMP3, o ile jest to tylko możliwe technicznie. Korzystanie z Windwos XP jest dla Ciebie rentowne jedynie przy samodzielnej instalacji adaptera i wówczas za jedyne 125 zł Twój sprzęt Hi-Fi możesz skompletować odtwarzaczem CD z 32 bitami i 192 kHz, za który w salonach RTV trzeba słono zapłacić.

Twój nowy lub zmodyfikowany komputer na domowy serwer muzyki możesz zamówić w drewnianej obudowie, zgodnie z tradycją najlepszego amerykańskiego sprzętu Hi-Fi. Estetyka jest tu tylko jednym z aspektów. Obudowa jest tak wykonana, by zapewnić jeszcze bardziej czyste odtwarzanie muzyki i praktycznie uwzględnia zalecania producentów legendarnych produktów Linn dla właścicieli ich sprzętu. Precyzyjne wykonanie i atrakcyjna cena 290 zł powodują jednak, że termin realizacji jest relatywnie długi i w okresie przedświątecznym może przekroczyć nawet 3-4 tygodnie.

Jeżeli chcesz archiwizować płyty winylowe i taśmy magnetofonowe potrzebujesz dodatkowo adapter z wejściem audio oraz oprogramowanie, jak np bezpłatny GoldWave. Tu nadal najlepiej sprawdza się Windows 7, szczególnie jeżeli chcesz bezproblemowo korzystać z DVD. Na rynku są płyty główne z procesorem Realtek do których można podłączyć dwie pary złączy chinch ze możliwością konfiguracji wejścia/wyjścia oraz dodatkowej pary na wejście. Przy zastosowaniach profesjonalnych złącza XLR mogą zastąpić chinch.

 

Więcej na temat:

SoundPC.art.pl