Playlisty
Wydajność
Poprawiliśmy szybkość ładowania list odtwarzania:
- AIMPPL4 ładuje się o 30% szybciej
- XSPF ładuje się o połowę krócej
Operacje wsadowe
W oknie dialogowym „Zarządzanie listami odtwarzania” znajdziesz kilka nowych poleceń, które dotyczą wszystkich wybranych list odtwarzania:
- Eksportuj listy odtwarzania na dysk
- Załaduj ponownie tagi dla wszystkich plików
- Załaduj ponownie dane z obrazu wstępnego
- Usuń brakujące pliki
Usuwanie
Dodaliśmy polecenie „fizycznie usuń pliki wraz z folderami”, które przyda się podczas poznawania nowych albumów lub wykonawców. Polecenie pozwala usunąć cały album za pomocą kilku kliknięć, jeśli ci się nie podoba.
Ustawienia osobiste
Blok ustawień osobistych został rozszerzony o indywidualną kontrolę tempa:
To ustawienie przyda się do odtwarzania audiobooków, nie musisz już samodzielnie dostosowywać tempa podczas przełączania między listami odtwarzania z muzyką i audiobookami. Nie zapomnij włączyć opcji w ustawieniach aplikacji :
Nie wszyscy użytkownicy wiedzieli, że jeśli ustawisz nazwę pliku/albumu jako nazwę ustawienia wstępnego korektora, zostanie ona automatycznie nadrobiona podczas odtwarzania tego pliku/albumu. Dlatego w wersji 5.30 zdecydowaliśmy się przerobić okno dialogowe tworzenia ustawień wstępnych, czyniąc reguły nazewnictwa bardziej przejrzystymi:
Pasek informacyjny
Powiadomienia
Gdy zmienisz głośność lub ocenisz odtwarzany utwór, w głównym oknie aplikacji pojawi się powiadomienie o tej czynności. Teraz powiadomienia mogą być również wyświetlane na pasku informacji:
Makra
Lista dostępnych makr dla Paska informacyjnego została rozszerzona o nowe – %Playlist. Makro wyświetli nazwę odtwarzanej playlisty, jeśli playlista nie została usunięta lub rozładowana.
Widok karty
Teraz, jeśli zmienisz pozycję karty, karta zapamięta nową pozycję i użyje jej do następnych pokazów.
Edytor tagów
Nowe pola
W tej wersji dodaliśmy obsługę pola znacznika „klucz”. Teraz możesz nie tylko przeglądać dane z pola, ale również je modyfikować.
Cofnij
Zaawansowany edytor tagów ma teraz funkcję „cofnij”:
Funkcja Cofnij wymaga więcej pamięci i czasu procesora, ponieważ edytor znaczników wymusił wykonanie kopii zapasowej danych modyfikujących. Jeśli więc wydajność ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, po prostu wyłącz funkcję cofania w ustawieniach aplikacji (jest ona domyślnie włączona):
Błędy
Teraz, jeśli podczas zapisywania zmian wystąpi błąd, edytor poda szczegółowe informacje o tym, co dokładnie się stało. Mamy jednak nadzieję, że ta funkcja nie będzie przez Ciebie używana.
Biblioteka muzyczna
Ulepszenia w wydajności
- Proces pobierania danych jest o 5% szybszy
- Zapytania do bazy danych można teraz przerwać podczas akcji
Nawigacja w drzewie grupowania nie będzie opóźniona, jak to było wcześniej
- Zapytania do bazy danych można teraz przerwać podczas akcji
- Asynchroniczny zapis do pliku
Interfejs aplikacji nie będzie się już zawieszał podczas zapisywania zmian w pliku przez bazę danych - Inteligentne odświeżanie w kontrolkach interfejsu użytkownika
Jeżeli zmiany dokonane w pliku nie dotyczą filtrowania danych, silnik zastosuje je do już załadowanych danych, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego dostępu do bazy danych - Sortowanie danych w tabeli jest o 7% szybsze
Zależy to od liczby rekordów i rdzeni procesora
Im większa liczba nagrań w Twojej bibliotece muzycznej, tym bardziej zauważalny efekt zmian.
Szablony
Widok tabeli zapewnia teraz możliwość tworzenia szablonów zawierających ustawienia widoczności, kolejności i sortowania kolumn:
Drzewo grupowania udostępnia nowe okno dialogowe „Grupowanie szablonów”, które umożliwia zarządzanie już utworzonymi szablonami:
Zauważ, że okno dialogowe wyświetla tylko szablony utworzone przez użytkownika (szablony, które można modyfikować), wbudowane szablony nie będą tutaj wymienione.
Również
Ułatwiono wyłączanie nieużywanych źródeł danych biblioteki muzycznej:
Akcja znajdzie wtyczkę, która implementuje wybrane źródło danych, wyładuje ją i poprosi użytkownika o ponowne uruchomienie aplikacji.
Różnorodny
Ustawienia
Dodaliśmy możliwość wyłączenia regulacji głośności za pomocą kółka myszy nad interaktywnymi kontrolkami.
Wprowadziliśmy opcję „zapisz okładkę albumu w folderze plików”, a także zaimplementowaliśmy ją dla tekstów piosenek.
Kody czasowe
Domyślna skórka w widoku „nowoczesnym” wyróżnia teraz kody czasowe dla pola znacznika „komentarz”:
Kliknięcie kodu czasowego spowoduje wyszukanie odtwarzania do tego czasu.